Cyfrowa rzeczywistość z systemami ERP w dziale produkcji

Cyfrowa rzeczywistość z systemami ERP w dziale produkcji

16 lipca, 2017 0 przez Doradca

Wielcy myśliciele tego świata mawiali, że „obraz wart jest tysiąc słów” – dzisiaj jest to priorytet systemów informatycznych. Wizualizacja w produkcji odbywa się już teraz poprzez: czytniki RFID, ekrany dotykowe czy mobilne kolektory danych. Cyfrowa rzeczywistość przenosi się również na systemy ERP. Na tej podstawie powstał nowy model pracy, który polega na pracowaniu na danych w czasie rzeczywistym. Do tego właśnie służy system ERP.
Spis treści:
1. System ERP w rewolucji wizualnej
2. Excel odchodzi w zapomnienie
3. Metoda Visual Management wspiera system ERP
4. Pełny obraz z działu produkcji
5. Wyposażenie hal produkcyjnych

System ERP w rewolucji wizualnej
Firma prowadzona przez dobrego właściciela opiera się o innowacyjne zmiany. To właśnie te zmiany są najczęstszą przyczyną przez którą zespół się nie rozwija. Transformacja z tradycyjnego modelu na model cyfrowy jest do przeprowadzenia dzięki wykorzystaniu metod visual management. Umożliwiają one zarządzanie zespołami poprzez platformę cyfrową opartą na wizualizacji. Dane przy wykorzystaniu obrazu stają się lepiej przyswajalne dla ludzkiego umysłu. Taki obrót sprawy sprzyja przechodzeniu zespołu z metod tradycyjnych do metod cyfrowych: wspiera pracę ludzi, oswaja z technologią, podnosi jakość pracy. Idealny model do pracy opartej na produkcji.
Excel odchodzi w zapomnienie
Excel powoli odchodzi w zapomnienie, to właśnie on uznawany jest za tradycyjną formę pracy w biurze. Pomimo wdrożenia systemu ERP w miejscu pracy wielu pracowników nie radzi sobie z jego obsługą. Dlatego warto zapoznać swój zespół z technologią przy wykorzystaniu visual management. Tradycyjne formy są mało zrozumiałe oraz nieczytelne.
Metoda Visual Management wspiera system ERP
Przystępna forma odbioru informacji to droga do sukcesu, szczególnie w przypadku wdrażania systemów ERP. Bardzo przydatne jest wykorzystanie metody visual management. Bezpośrednie zetknięcie się człowieka z doświadczeniem, zawsze sprzyja najlepszemu uczeniu się i zapamiętywaniu. Dlatego visual management jest oparte o ekrany dotykowe czy panele dla operatorów na maszynach produkcyjnych. Taki wyświetlacz wyposażony w system ERP umożliwia pracownikowi analizę zadań do wykonania, wprowadzanie braków na produkcji, kontrolowanie temperatury czy podgląd rysunków technologicznych.
Pełny obraz z działu produkcji
Produkcja jest coraz częściej zautomatyzowana, a co za tym idzie wysyła coraz więcej danych do obserwacji. Trudno jest dokonać rzetelnej analizy bez wykorzystania innowacyjnej technologii. Dział produkcji jest ściśle powiązany, jego funkcjonalność i zadania są ze sobą połączone, a do ich prawidłowej działalności potrzebny jest pełny obraz sytuacji.

Wyposażenie hal produkcyjnych
Najważniejszym jest wyposażenie hal produkcyjnych w ekrany, które dają pełny obraz, każdemu pracownikowi produkcyjnemu. Dzięki nim każdy wie jak przebiega proces produkcyjny na hali, jak postępują prace na poszczególnych stanowiskach, jaka jest wielkość produkcji oraz jaki jest poziom braków.

Pracownik wyposażony w pełny obraz tego co dzieje się na hali produkcyjnej oraz jak przebiega proces produkcyjny, efektywniej wykonuje swoje zadania i powierzone prace. Wdrożenie systemu ERP to wkroczenie w przemysł 4. 0, który umożliwia wyższe wykorzystanie wskaźników wszystkich obszarów produkcji.

0 0 votes
Article Rating