Czym jest Tablet?

Czym jest Tablet?

18 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Czym jest tablet?

Jest to rodzaj komputera przenośnego, różni się on jednak od standardowych laptopów i notebook’ów za sprawą kilku zasadniczych cech, z których najważniejszą jest brak fizycznej klawiatury.

Tablet to użądzenie w pelni dotykowe, przypomina więc bardziej smartfon niż komputer, jest jednak jednak od niego sporo większy, co czyni go bardziej funkcjonalnym i w zasadzie eliminuje potrzebę posiadania osobistego komputera stacjonarnego.

Kolejną cechą którą posiada każdy tablet jest brak możliwości korzystania z nośników wymiennych (pomijając karty pamięci), tak więc uniemożliwia to korzystanie z popularnych płyt CD/DVD.

Obecnie większość dostępnych na rynku urządzeń typu tablet posiada wbudowane karty do łączności bezprzewodowej (WiFi, GSM, 3g, LTE) dzięki czemu przejmują część funkcji dostępnych dotychczas wyłącznie dla telefonów komórkowych, a także za sprawą mobilnego, aczkolwiek funkcjonaonego rozmiaru, pozwalają na wygodny dostęp do internetu.

Patrząc na to, ile zalet posiada tablet, wydaje się oczywistym że przyszłość rynku komputerowego należeć będzie do tego typu urządzeń.

0 0 votes
Article Rating