Czym obracać się przy wyborze zmywarki?

Czym obracać się przy wyborze zmywarki?

27 kwietnia, 2020 0 przez Doradca

Czym poruszać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z opieki na spore ilości traconego czasu, siły, oraz co istotniejsze – wody. W dbałości o siebie a o miejsce warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i był latami daleko jest poświęcić trochę zainteresowania i wybrać najbardziej zasłużeni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze kryterium to styl zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Jeśli posiadamy zabudowane wszystkie akcesorium domowe lub, gdyby istniejemy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na wymiar, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Stanowi obecne wyjątkowo istotne, gdyby jesteśmy posiadaczami aneksu, wyjeżdżającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną pracę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszystkim, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują głównie w odcieniu białym lub srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo chcących, którzy lubią mieszkać się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich argumentem jest dodatkowo to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć a można myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej siła. Standardowo urządzenia zachodzą w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia kierowane są osobom zajmującym samotnie lub rzadko gotującym i karmiącym się w budynku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Idealnie kształtują się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie wzięło się, że w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas mycia tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy także z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować także tąż kwestię. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na materiał zużycia wody dla konkretnego modelu. I naprawdę w wypadku małych zmywarek istnieje obecne pobór wielkości 7l, i mniej ekonomiczne używają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż znajdujesz w kontaktu do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej klasa energetyczna. Stanowi obecne parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także działa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w miar od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to grupa najmniej wydajna i korzystna dla użytkownika.

Podobna skala od I do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę tak jest wręczyć uwagę na stan hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi obecne szczególnie ważne, gdy zmywarka działa w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na pokładzie 40dB, ale części nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na pokładzie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej wymagający klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, więc na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono właściwie w poszczególnych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową albo jaki dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy dostać w dużych sklepach sieciowych otrzymujących się w licznych centrach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo popularniejszą i dogodniejszą formą, nawet z opieki na zdrowszy wybór produktu oraz wartości, a także na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o miejsce i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating