Diamentowa afera

Diamentowa afera

7 maja, 2017 0 przez Doradca

DIAMENTOWA AFERA (BLUE STREAK) komedia, USA 1999, 91 min., reż. Les Mayfield, wyk. Martin Lawrence, Luke Wilson, William Forsythe, Dave Chappelle, Peter Greene
Złodziej z wyrokiem udaje policjanta, aby odzyskać skradziony diament.
Złodziej diamentów Miles Logan (Martin Lawrence) ma tylko jedno marzenie, zorganizować wielki skok, a później żyć jak prawdziwy król gdzieś w odległym Meksyku. Wygadany Logan nie ma jednak szczęścia, ledwie udaje mu się ujść z życiem, kiedy nagle rozpada się plan napadu, którego celem jest diament wart dwadzieścia milionów dolarów.

Wyrolowany przez zachłannego członka swojej ekipy, Deacona (Peter Greene), Miles nie zważając na okoliczności ucieka do pobliskiego budynku.

Nie wie, że miejsce, w którym udaje mu się ukryć wielomilionowy skarb, zanim schwytają go kryminalni to także nowa siedziba policji z Los Angeles. Po dwóch latach wychodzi z więzienia, udaje się na feralne miejsce jako ?detektyw Malone?.

Kiedy próbuje odnaleźć schowany skarb w szybie klimatyzacyjnym, niechcący wpada w pułapkę. Wychodzi z tej opresji cało, kiedy przypadkiem łapie innego uciekającego więźnia. Akcja wywiera ogromne wrażenie na Kapitanie Pizzo (Graham Berkel), który promuje Milesa i daje mu do pracy żółtodzioba, Carlsona (Luke Wilson). Sprawy komplikują się bardziej, kiedy do Milesa zgłasza się partner sprzed lat, Tulley (Dave Chappelle), aby odebrać należną mu część diamentowego łupu.

 

premiera: 10 X 2006 godz. 21:00
powtórzenie: 10 X 2006 godz. 00:15

Ogladaj na kanale AXN

0 0 votes
Article Rating