Dobry okulista Koszalin

Dobry okulista Koszalin

24 marca, 2019 0 przez Doradca

Zaćma to sama z wad wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może jechać do ślepoty, tylko na wesele są już metody, które pozwalają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej formie.

Dobry okulista Stargard

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, a w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który żyje nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Stargard

To oczywiście poprzez nie przeprowadzana jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie dostarczana jest i nowa soczewka, która zawiera zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w porządku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Stargard

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz układy, co kupi mu na nowo dobrze iść w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze zawsze jest toż możliwe, skoro nie każda pomyłka że zostać przy tej przyczyn skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie żyć więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Stargard

Co też warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych sprawy połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest toż dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich typów ma znajome dane cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwag z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego sposób życia też inne choroby oczu i zalety wzroku, jakie on jest. Na ostatniej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala zrobić najwłaściwsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Stargard

0 0 votes
Article Rating