Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Doradca

Prowadząc działalność gospodarczą lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, opłacamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie wpłaty, które uiszczać powinien każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u specjalisty, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy szczególnie dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu rozpoczynają działalność firmy, które oferują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe świadczenie zapewni nam wyższy poziom leczenia, zmniejszony czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów zdrowotnych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt wygórowane. Standardowe polisy rozpoczynają się od 200zł brutto więc nie jest to zbyt pokaźny koszt a w sytuacji kryzysowej sytuacji ekspresowo może okazać się, że były to doskonale ulokowane pieniądze.

Należy więc chwilę zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Article Rating