Domowy LTE czy światłowód ? co wybrać?

Domowy LTE czy światłowód ? co wybrać?

11 lipca, 2017 0 przez Doradca

LTE i światłowód wypierają technologię 3G i zyskują coraz więcej zwolenników. W wielu miejscach z miesiąca na miesiąc stają się standardem montowanej łączności internetowej. Czym się różnią i którą wybrać? Otóż internet LTE w porównaniu z technologią 3G gwarantuje szybszą transmisję danych. Dostarczany jest dzięki masztom telefonii komórkowej, dlatego też zasięg jego działania jest ograniczony i uzależniony od warunków atmosferycznych.

Do jednej z głównych wad internetu LTE należy współdzielona z innymi użytkownikami przepustowość łącza, co oznacza zmniejszoną prędkość usługi, jeżeli w tym samym momencie korzysta z niego więcej osób.
Natomiast, jeśli chodzi o internet światłowodowy to tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek spowalnianiu prędkości ani o współdzieleniu łącza. Zastosowanie światłowodów jest na tyle praktyczne, że można jednym kablem dostarczać zarówno telewizję, internet oraz telefon.

Dodatkowo transfer pobieranych danych jest właściwie nieograniczony i nieuzależniony od pogody.
Podsumowując ? ograniczenia w działaniu internetu LTE konkurencyjnie nie pokonają szybkich i nielimitowanych światłowodowych łączy w naszych domach i mieszkaniach.

0 0 votes
Article Rating