HULK

HULK

7 maja, 2017 0 przez Doradca

HULK (THE HULK) film akcji, USA 2003, 133 min., reż. Ang Lee, wyk. Jennifer Connelly, Eric Bana, Sam Elliott, Josh Lucas, Nick Nolte

Prosto z popularnego komiksu Marvela do bohaterów ekranu dołącza Hulk. Naukowiec, który ratując życie koledze w wypadku, sam przyjmuje niebezpieczną dla człowieka dawkę promieniowania gamma i nagle zaczyna przeistaczać się w monstrum. Kino łączące efekty specjalne i rozbudowane wątki psychologiczne z doborową obsadą.
Bruce Banner (Eric Bana) młody, ambitny naukowiec z rodzinną przeszłością pełną mrocznych tajemnic, wskutek wypadku dostaje śmiertelną dawkę promieni gamma. Nie umiera jednak, ale stopniowo zaczynają się z nim dziać dziwne rzeczy. Nie radzi sobie ze złością i gniewem, czuje jakby ktoś nim sterował, ktoś z jego własnego wnętrza. Banner zamienia się w potwora, w zieloną niszczącą masę. Stopniowo staje się coraz groźniejszy dla otoczenia. Nie poddaje się jednak i zaczyna toczyć walkę, nie tylko z samym sobą czy swoim drugim ja, ale też z własnym ojcem (Nick Nolte) i generałem Rossem (Sam Elliott), którzy nieoczekiwanie wyłaniają się z jego przeszłości. Jedyną osobą, na którą Bruce może teraz liczyć jest jego koleżanka i jednocześnie kobieta, którą kocha, Betty (Jennifer Connelly).

Film, będący ekranizacją komiksu Stana Lee i Jacka Kirby?ego był nominowany do Saturna w czterech kategoriach: muzyka, film, efekty specjalne i rola Jennifer Connelly.

premiera: 14 października godz. 20:00
powtórzenie: 22 października godz. 22:00

Oglądaj na kanale Cinemax

0 0 votes
Article Rating