Internet źródłem nieograniczonych kontaktów

Internet źródłem nieograniczonych kontaktów

18 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nigdy nie pomyślelibyśmy o tym, że internet stanie się najpopularniejszym źródłem kontaktu młodych ludzi, ale nie tylko gdyż coraz większa liczba bardziej doświadczonych życiowo ludzi korzysta z dobrodziejstwa jakim jest Internet.
Kontakt z drugim człowiekiem jest dziś nadzwyczaj łatwy, wystarczy podłączyć domowy komputer, czy telefon komórkowy do sieci internetowej i w pełni cieszyć się możliwością rozmowy z osobą na drugim końcu świata, i to bez dodatkowych opłat. Wystarczy opłacać abonament miesięczny, który nie jest zbyt drogi. Nie trzeba pokonywać drogi kilkunastu kilometrów, by porozmawiać z kolegą z klasy i przekonywać się, że go nie ma w domu. Można skontaktować się przez gadu gadu, skypa, facebooka czy inny komunikator internetowy.
Zaznajomienie się z osobami z poza naszego kontynentu także nie jest trudne, wystarczy znać język, poszukać odpowiedniego fora i nawiązać znajomość. Nieznajomość konkretnego języka, także nie jest barierą nie do przełamania, ponieważ można znaleźć odpowiedni słownik na internecie, który umożliwi komunikacje z osobą, nie posługującą się naszym rodzimym językiem.

Jest to o tyle dobre, że przy okazji możemy nauczyć się języka obcego. Cóż innego może równie dobrze uczyć jak rozmowa w praktyce, co prawda konwersacja pisemna, ale zawsze to krok do przodu w postępach naszej nauki.
Często zdarza się, że znajomości w sieci kończą się przyjaźnią jak i miłością życia. W pewnym momencie internetowej konwersacji, rozmówcy mogą dojść do wniosku, że zależy im na spotkaniu w realnym świecie, co w dobie dzisiejszej globalizacji nie jest trudnym wyzwaniem.
Należy zdawać sobie sprawę, że znajomości internetowe mogą także być nie pożądanym zjawiskiem, ponieważ za drugą stroną monitora, może znajdować się zupełnie inna osoba niż ta, za którą się podaje. Serwisy społecznościowe próbują z tym walczyć za pomocą różnego rodzaju zabezpieczeń, ale wszystko można oszukać. Nie należy jednak rezygnować z przyjemności czatowania, jednak należy zachować ostrożność.

0 0 votes
Article Rating