Mail dotyczący obecnych nastolatków

Mail dotyczący obecnych nastolatków

21 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Dzień dobry,
W tym mailu chciałbym podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat aktualnych nastolatków. Po przeczytaniu lektury pt. ?Yellow bahama w prążki? oraz na podstawie własnego doświadczenia zaobserwowałem kilka faktów związanych z aktualnymi nastolatkami.
Po pierwsze większość młodych ludzi, a szczególnie gimnazjalistów przykłada ogromną wagę do ubioru. Nie tyczy się to tylko dziewczyn, ale i chłopców. Noszą oni tylko drogie rzeczy, oraz płaskie czapki z daszkiem potocznie nazywane ?full capami? Co do obuwia w tym sezonie bardzo popularne stały się ?Air Maxy?. Są to buty w rodzaju trampek wykonane w bardziej sportowym stylu. Prawie każdy nastolatek posiada parę takiego obuwia. Kolejną rzeczą, bez której młodzież nie może się rozstać są ich słuchawki. Spędzają oni godziny na słuchaniu muzyki, która kompletnie separuje ich od reszty świata.
Gimnazjaliści większość czasu spędzają przy komputerze, na portalach społecznościowych. Praktycznie każdy nastolatek posiada swoje konto na Facebooku, który jest ich głównym sposobem na komunikacje. Przesiadują tam całe dni, bez świadomości upływającego czasu.
Jednak nie każdy młody człowiek jest taki. Są też osoby zainteresowane sportem, mające swoje hobby. Takie osoby po prostu nie mają czasu na przesiadywanie tak długo w Internecie, na portalach społecznościowych. Takie osoby są z reguły bardziej otwarte na świat, mają lepsze znajomości oraz po prostu lepiej się czują.
Uważam, że ja znajduję się po środku między obydwoma grupami. Staram się ograniczyć czas, który spędzam przy komputerze, na rzecz innych, bardziej produktywnych zajęć. Jednak jest to niemożliwe ponieważ czuje potrzebę komunikacji z rówieśnikami.

0 0 votes
Article Rating