Monitor LCD do domowego komputera

21 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Każdy z nas pamięta i pamiętać będzie zawsze swój pierwszy komputer. Słaby jak na dzisiejsze czasy procesor, kiepska grafika no i ten monitor-ogromny szklany ciężki kloc, o jakości obrazu pozostawiającej wiele do życzenia.

Długotrwałe wpatrywanie się w kineskop jeszcze znacznie osłabiało nasz wzrok, przez co młodzi okularnicy często byli utożsamiani z informatykami. Jeszcze kilka lat temu płaskie, nowoczesne, małe i cienkie monitory LCD były ze względu na swoją wysoką cenę oznaką luksusu i zamożności posiadacza.

Dziś, ze względu na coraz niższe koszty produkcji, oraz przenoszenie zakładów produkcyjnych wielu firm do Chin, posiadanie monitora LCD to już standard, nie wspomniawszy już o tym, że dostanie monitora kineskopowego graniczy dziś z cudem. Dlaczego LCD? Ponieważ jest to tańsza, lepsza i bardziej niezawodna technologia od kineskopów. Pytanie teraz rodzi się inne-jaki monitor wybrać do domowego komputera, który służy nam do codziennego użytku?

Przede wszystkim musi być to monitor z kategorii niedrogich, mało skomplikowanych i niezawodnych. Idealne są tutaj produkty Samsunga, czy LG, które można kupić już za około 500zł. Istotną rolę odgrywa też wielkość monitora. Im jest on większy, tym lepiej, zwłaszcza dla osób starszych. Większy monitor oznacza większe cyfry, czy litery i znacznie ułatwia takim ludziom korzystanie z komputera.

Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić na zakupie monitora (kosztem jakości wykonania, jakości obrazu oraz trwałości oczywiście) może wybrać produkty dalekowschodnich firm, których nazwy nawet trudno jest nam wymówić. Oferują one małe, nawet 15-calowe monitory do codziennego użytku, które można kupić w Polsce już za niecałe 100zł.

Jeżeli ktoś nie ma około 500zł na nowy monitor, a chce kupić dobry produkt, powinien zdecydować się na zakup monitora po leasingowego w specjalnym sklepie. Tam ceny za monitory znanych i cenionych marek zaczynają się już od 150zł, więc płacimy niewiele więcej niż za nowy, dalekowschodni produkt.

0 0 votes
Article Rating