Oszuści atakują portale aukcyjne!

Oszuści atakują portale aukcyjne!

25 maja, 2017 5 przez Doradca

Inspiracji do napisania tego artykułu było bardzo przykre doświadczenie mojego znajomego, który to w bezczelny sposób został oszukany.

Zmor internetowych aukcji stali si oszuści, którzy to po nabiciu kilku pozytywnych komentarzy, masowo wystawiaj kupony doładowania  tak zwane zdrapki. Jednak dziś nie chce przestrzec kupujcych. Zapraszam do poznania historii mojego znajomego.

Piotr posiada kilka zbędnych zdrapek, umożliwiających doładowanie konta telefonu. Postanowił je sprzedać. W znanym serwisie aukcyjnym po wystawieniu aukcji, w oknie komunikatora rozpoczeła się rozmowa z nieznajomym, rzekomo zainteresowanym zakupieniem telekodu. Nieznajomy zdecydował si na zakup, jednak nalega na wysłanie zdrapek przed zaksięgowaniem należności  jako podparcie swojej wiarygodności przesłał sprzedającemu skan dowodu wpłaty. Dodatkowo nieznajomy poinformował, że nie posiada konta w serwisie aukcyjnym, toteż cała transakcja miała odbyć się na zasadzie umowy przez komunikator (brzmi absurdalnie, prawda?). Niestety Piotr zaufa. I tu jego ogromny błąd.

Nieznajomy zamówił trzy doładowania Heyah  każde o wartości 50 z. Zapłacić miała 135 złotych.

Po 5 dniach zmartwiony Piotr, postanowi zapytać znajomego już, nieco  nieznajomego, dlaczego na jego koncie nie ma jeszcze należnej wpłaty? Odpowiedź była szokująca  w bezczelny sposób złodziej zdrapek poinformował Piotra oszukałem cię, status zmienił ci się u mnie na wyje?bany.

Smutny koniec historii dla Piotra. Nie mnie sądzić jego ufne postpowanie, chciał dobrze, nie wyszło. Złodziej zadowolony, ma promocyjne doładowanie. Kwestia skali działania oszusta czy oszust nadal żeruje na naiwności sprzedających zdrapki doładowań ? Sprzedający bardzo często oferuj doładowanie po okazaniu dowodu wpłaty.

Sprawę zgłaszam do wszystkich sprzedających zdrapki  chcę by wiedzieli, co ich może spotkać. Wszystkich pokrzywdzonych prosimy o kontakt z najbliższym posterunkiem Policji i zgłaszać takie sprawy.

0 0 votes
Article Rating