Poczta kurier Łobez  zamów online

Poczta kurier Łobez zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca

Z powodu rosnącego tempa życia i dużej popularności płatności online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi kuszą nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Szczecin może być naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Szczecin

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas a także nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Szczecin zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek na pewno dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie jeślipakunki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie mniejsza niż płatność za każdą z nich oddzielnie. W związku z tym gdy potrzebujemy przesyłać większe ilości przesyłek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary pakunku musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i masę musimy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Wybierając paletę na której wyślemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Szczecin stara się by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przechylać albo być zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Szczecin odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Szczecin .

Zobacz również poczta Kurier