Reklama Darłowo

Reklama Darłowo

11 lipca, 2020 0 przez Doradca

Formaty informacji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli wolno Ci połapać się w następnych formatach reklamowych i chcesz usystematyzować sobie wiedzę aby móc poznać i odpowiednio sklasyfikować informacji na YouTube to ostatni rozdział jest dla Ciebie.

Reklama Gościno

W niniejszym wpisie opisane zostały inne typy informacji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest informacja displayowa w strukturze banerów, które mogą pokazywać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tymże reklam przedstawia się nad proponowanymi filmami, które dobierają się po dobrej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 pokazuje się wyłącznie na komputerach. Dużo udany format, który służy do mieszkania uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego filmu w serwisie. Przez wszystek czas trwania materiału filmowego emitowana jest reklama w prostym górnym rogu. Pewno to żyć także statyczna grafika, animowany baner czy oraz może stawiać w grupie tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Jeszcze na komputerach dają się nakładki reklamowe na wideo. Prezentowane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że reklamy w grupie tekstowej są przeźroczyste. Że nie chcemy spośród nich dysponować, wówczas stoi nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najwspanialszy format reklamy wideo w YouTube, jaki można dostrzec przed, w trakcie czyli po zakończeniu filmu. Firma tej promocje to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po sprawdzeniu co kilka 5 sekund reklamy. Po upływie 5 sekundy w prostym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go wywołuje zatrzymanie informacje i powrót do malowania filmu. Co ważne, reklama wyświetlana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. Oprócz ten pan informacji można jeszcze natrafić na telewizorach oraz konsolach do zabaw. W wypadku reklamy Instream możliwa istnieje również sytuacja, w jakiej wykaże się jedna reklama po drugiej.Reklama Gościno

Niepomijalne reklamy wideo

Format również przylega do rodziny reklam InStream. Jedyna odpowiedź istnieje taka, iż nie ważna go przeoczyć i trzeba obejrzeć reklamę do kraju co w wypadku dłuższych reklam może żyć bolesne dla użytkownika, który dawany jest wszelkiego dnia wieloma promocjami w YouTube. W przykładzie takich formatów tak jest zbudować ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i zobaczy z zainteresowaniem taką reklamę. Reklama Gościno

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, jakiej nie można pominąć. Pokazuje się także na pecetach jak i smartfonach i tabletach. Inna firma przerywnika, jaką potrafisz łączyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, która został wprowadzony w minionym czasie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w kolejności w której będą prezentowane użytkownikom. Dzięki temuż tenże pan kampanii zezwala na „opisanie historii” o własnej właściwości oraz przekonanie do nazwy lub zwyczajnie do zakupu przez ten pan reklam. Reklama Gościno

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube czy tez sam kanał w obecnym serwisie. Wyświetlić że się w efektach wyszukiwania YouTube czy i na kartce oglądania filmu w YouTube – po dobrej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W czystej stron odtwarzanego ekranu wideo mogą i pojawić się artykuły wynikające z Google Shopping, które nawiązywać mogą do określonego wideo. Po określonym momencie belka z kartami produktów ma się do prostej strony, jednak można ją dokładnie rozwinąć, aby móc ponownie przejrzeć produkty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z jakich można brać w ramach kampanii Google Ads jest wysoce wiele. Reklama Gościno

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Article Rating