Społeczności w sieci

Społeczności w sieci

21 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Byłoby zaskakujące gdyby w sieci internetowej, która jest przecież tworzona i niejako moderowana przez ludzi zabrakło miejsca na przestrzenie gdzie spotykały by się określone społeczności albo też grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Faktycznie też takie miejsca są tworzone i to bardzo często pod postaciami różnego rodzaju portali społecznościowych.

 

Podstawowym czynnikiem który rozróżnia te właśnie portale to fakt taki jak to że jedne mają charakter komercyjny i przynależność do nich związana jest z koniecznością wykupienia abonamentu który daje dostęp do pełnych funkcji portalu. Oraz istnieją też takie portale i witryny które gromadzą członków na zasadzie całkowitej swobody przystąpienia, wystarczy że dany użytkownik internetu poda jakieś dane, które nie są nawet wstępnie weryfikowane i już może korzystać z funkcji danej strony.

 

Zatem tu też uwidaczniają się inne różnice związane z charakterem komercyjnym albo jego brakiem. Płatne portale przede wszystkim tym którzy są zainteresowanie korzystaniem z ich funkcji, często mają charakter społecznościowy albo otwarcie matrymonialny, oferują dwie opcje.

Pierwszą jest korzystanie z ograniczonych możliwości czyli członek portali i społeczności w jakiś konkretny sposób zauważa niedogodność tego że nie opłaca abonamentu. Najczęściej zwykle trudno mu jest się komunikować z innymi użytkownikami którzy mają pełne członkostwo co w pewnym momencie powoduje że albo ktoś poirytowany rezygnuje zupełnie albo też wykupuje pełny dostęp.

Portale komercyjne teoretycznie dają większą gwarancję że ich użytkownicy są tym za kogo się podają ponieważ podczas samej płatności są weryfikowani. Jednakże przecież nie wszystkie portale społecznościowe koniecznie muszą być powiązane z tym że się chce sprawdzić kto jest faktycznie 'schowany’ pod danym nickiem czy też profilem użytkownika.

Chodzi o komunikacje, wymianę myśli, pochwalenie się twórczością. Wiele jest przyczyn dla których portale wirtualne się rozwijają i ciągle się liczba motywów do uczestniczenia w nich albo tworzenia portali zwiększa.

0 0 votes
Article Rating