Tablety i Smartfony – fenomen

Tablety i Smartfony – fenomen

18 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Co sprawia, że tablety i smartfony cieszą się taką popularnością? Dlaczego widać je na każdym kroku ? czy to w środkach komunikacji miejskiej, czy na mieście, czy też w kawiarniach czy nawet biurach?

Przede wszystkim należy powiedzieć sobie, czym jest tablet czy smartfon, jakie ma funkcje i do czego jest tak powszechnie używany. Urządzenia te to małe, przenośne komputery. Są tym, czym wszelkie techniczne gadżety, które pojawiały się przez lata ? gierki elektroniczne, elektroniczne notatniki, telefony komórkowe, laptopy, czytniki ebooków. Smartfony łączą wszystkie te urządzenia w jednym.

Nadal służą głównie rozrywce, ale stanowią także okienko na świat ? można dzięki nim kontaktować się ze znajomymi za pomocą wielu dróg przekazu ? od pisanego przez werbalny aż do wideokonferencji. Pozwalają korzystać z Internetu w każdym miejscu, w jakim się znajdujemy.

Pozwalają kupować i czytać książki zaraz po premierze, bez konieczności stania w kolejkach w księgarni. W końcu umożliwiają surfowanie po sieci, robienie zakupów online, przeglądanie portali społecznościowych i zamieszczanie własnych zdjęć w czasie rzeczywistym, z dokładnie zaznaczoną pozycją, w której się obecnie znajdujemy.

Każdy znajdzie zastosowanie dla siebie. Można pomyśleć, ze przecież to wszystko już było ? znamy urządzenia, które zapewniają nam wszystkie te rzeczy, czemu więc niewielkie tablety miałyby być lepsze?

Odpowiedź jest wyjątkowo banalna ? są lepsze, bo są małe, przenośne, kompaktowe. Pozwalają zaoszczędzić czas, umożliwiając wykonanie szeregu czynności już w autobusie, w drodze do domu. Dodatkowo wymagają niewiele prądu, a zatem zamiast włączyć stacjonarny komputer po dotarciu do domu, by sprawdzić pocztę, siedząc w metrze wchodzimy w e-maile emalie czytamy korespondencję zanim staniemy na progu swojego mieszkania.

Oczywiście poza funkcją rozrywkową mają i inne zastosowania. Międzynarodowa korporacja może przeprowadzać wideokonferencje o każdej porze dnia i nocy, wyposażając swoich pracowników w tablety i łącząc się z nimi niezależnie od tego, czy przebywają w biurze, w domu czy w podróży służbowej, niezależnie od odległości między nimi.

Co ważne, wszelkie dokumenty i wykresy mogą być przesyłane, odczytywane i modyfikowane w dowolnych konfiguracjach, także w czasie prowadzenia konferencji, przez każdego uczestnika osobno, co stwarza nieograniczone wręcz możliwości obróbki danych i przekazywania projektów kolejnym zespołom.

Dzięki takim urządzeniom jak smartfon, manager może zawsze być na bieżąco z poczynaniami swojego zespołu, mając na bieżąco wgląd w postęp prac nad projektem, nawet przebywając na urlopie za granicą.

Na koniec warto zaznaczyć, że aplikacji na tego typu urządzenia przybywa z każdym dniem. Każda nowa aplikacja zwiększa możliwości urządzenia. Śmiało więc można założyć, że z dnia na dzień tablety i smartfony stają się coraz bardziej przydatne, a grono użytkowników nadal będzie się powiększać, zwiększając tym samym ich zasięg.

0 0 votes
Article Rating