Telewizja internetowa

Telewizja internetowa

7 maja, 2017 0 przez Doradca

Obecnie telewizję można oglądać nie tylko w telewizorze ale również na ekranie własnego komputera, ponieważ dostępna jest internetowa telewizja. W tym celu należy zainstalować na komputerze tak zwany niezbędnik internauty, dzięki któremu można odbierać wiele stacji telewizyjnych oraz radiowych tak polskich jak i zagranicznych.  Jest to jedna z opcji.

Są między nimi normalne stacje naziemne które można oglądać normalnie za pośrednictwem telewizora ale w dużej mierze są to stacje internetowe. Najważniejszym atutem takiej telewizji jest to, że do jej odbioru nie trzeba kupować żadnego dodatkowego sprzętu: kabli, anten, czy karty telewizyjnej do komputera ani tunerów telewizyjnych.

Program niezbędnik internauty jest prosty w obsłudze działa szybko z każdym komputerem, wszystkie dane są w języku polskim i dzięki niemu można oglądać telewizję za darmo. Jakość obrazu takiej telewizji może być różna zależy od systemu a jakim dana stacja nadaje, od szybkości transmisji w której realizowana jest telewizja on- line, od szybkości łącza internetowego.

Program niezbędnik internauty działa także z systemem vista i jego aplikacja wymaga około 1-2 MB na dysku twardym. Jedyne czego potrzebuje telewizja internetowa do poprawnego odtwarzania to zainstalowanie kodeków oraz winampa i realplayera.

W ofercie programowej telewizji internetowej jest Polsat. Proponuje ona internautom wiele programów tematycznych oraz Polsat 2. Jest to telewizja wysokiej jakości dostępna w Internecie. Ogromną zaletą telewizji on- line jest to, że można oglądać na bieżąco najnowsze informacje ze świata, informacje ze świata sportu, słuchać muzyki i oglądać filmy.

Do najpopularniejszych stacji internetowych należy znana i lubiana polska telewizja muzyczna 4FUN TV, regionalna telewizja ASTRA tv, sieć stacji radiowych eska tv, polska telewizja sieciowa film max, telewizja Polonia, telewizja tele 5, telewizja kablowa toyota, telewizja trwam, tarnowska telewizja regionalna.

Jedną z najbardziej popularnych interaktywnych telewizji jest Ipla. Umożliwia ona udział w transmisji internetowej wysokiej jakości i dostęp do bazy VOD. Spełnia także funkcję komunikatora i czatu. Warto także nad taką opcja się zastanowić jest to dobre gdy często się przemieszczamy a posiadanie telewizora jest niemożliwe za to laptopa dzisiaj ma każdy.

0 0 votes
Article Rating