Wybór telefonu komórkowego w pięciu krokach.

Wybór telefonu komórkowego w pięciu krokach.

18 czerwca, 2017 0 przez Doradca

Decyzja o wyborze nowego telefonu komórkowego pojawia się zwykle wtedy, kiedy decydujemy się na przedłużenie umowy z naszym operatorem, ewentualnie wtedy, gdy dzwoni do nas konsultant ze świetną ofertą na nową komórkę.
Telefon GSM powinniśmy jednak wybrać kierując się rozsądkiem, ponieważ dobrze jest, kiedy może on nam posłużyć przez dwa lub trzy lata i przez ten czas się bardzo nie zestarzeje, a nowe trendy nie będą odbiegały od stanu naszej komórki.
Pierwszą czynnością, którą musimy zrobić przed zakupem telefonu GSM, to określenie swojego budżetu. Trzeba się zastanowić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup.
Po drugie powinniśmy się zastanowić, czy nasza nowa komórka ma być smartfonem, czy może wolimy tradycyjne modele, albo nie jesteśmy przekonani, czy korzystanie z internetu w telefonie jest niezbędne.
Po trzecie klawiatura. W przypadku zwykłych, tradycyjnych telefonów komórkowych nie mamy problemu. Jednak nowoczesne smartfony oferują dodatkowo wysuwaną klawiaturę typu qwerty. Dotykowy ekran do pisania SMSów może okazać się zbyt niewygodny i jeśli planujemy wymieniać się ze znajomymi wiadomościami, warto rozważyć taki typ klawiatury.
Po czwarte wybór systemu operacyjnego telefonu komórkowego. Systemy operacyjne, to wbrew pozorom istotny element wyposażenia smartfona. Pozwala on nam na instalację dodatkowego oprogramowania, które pozwoli być na bieżąco z nowinkami technicznymi.
Po piąte: nowy czy używany. Kiedy już określimy swoje preferencje, a nasz operator GSM nie ma w ofercie wybranego przez nas modelu komórki, możemy rozważyć zakup przez serwis aukcyjny, bądź udać się do sklepu z akcesoriami. Często można znaleźć model dobrej jakości w zadowalającej cenie!

0 0 votes
Article Rating